Víkendy, semináře  Brno

                                                         

 

opět začnou OD ŘÍJNA 2017 - nabídka témat  průběžněv úterních cvičení, individuální termíny

soukromé konzultace a cvičení

 

 

SLOVNÍČEK VÝZNAMŮ

 

 RELAXACE je technika při níž se uvolňuje tělo a mysl přesouváním pozornosti od emočně zabarvených myšlenek k neutrální představě - k jednotlivým částem těla, dechu, zvuku, mantře. Při relaxaci nastává uvolnění svalů, nervové dráhy přestávají vést vzruchy do mozku a tělo a mysl odpočívají.
PRÁNÁJÁMA znamená ovládnutí prány pomocí soustavy dechových cvičení změnami dýchací aktivitty - zrychlením, zpomalením, dýcháním jednou nosní dírkou apod. Přirozeným dýcháním se podporuje koncentrace a meditace. Indové věří, že život člověka se neměří časem tak jak ho známe, ale počtem nádechů a výdechů behěm jednoho života. Proto je základem pránájámických technik snaha dech zpomalit a prohloubit.
MANDALA jakou mám na mysli, je konstrukce a malba v kruhu, čtverci vytvořená v meditačním stavu a podle určitých pravidel, které jsou výsledkem naší vnitřní harmonie, nebo harmonicky působí na naše nitro. Bývájí vytvářeny pro obětování a proto jsou  potom rituálně zničeny.  ( hodně podrobných informaci najdete na odkazech o tibetské mandale )
JANTRA je zvuk, mantra  převedená do grafické podoby, např. semenné  slabiky zapsané v kruhu.
Mandaly a jantry se objevují v různých kulturách a jejich konstrukce mají i různé vyznamy.

 

 

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode